28 lipca 2019

Masaże hawajskie, z Nowej Zelandi i Polinezji

KIAORA

Aloha !

to po hawajsku „bądź szczęśliwy i dziel się
radością życia z innymi” !

 

ZAPRASZAMY NA You Tube :

Pokaz Lomi na konferencji Spotkanie z Masażem:

http://www.serwis-masazysta.pl/publikacje/2296/relacja-video-z-konferencji-spotkanie-z-masazem *

Reportaż z kursu Lomi-Lomi Nui:

YouTube – Relacja z warsztatu  *

YouTube – Poznaj to bliżej *

KIEDY MOŻESZ ZACZĄĆ SWOJĄ PRZYGODĘ Z LOMI ????

 

Masaże z Nowej Zelandii, Polinezji i Hawajów. Na ból duszy i dolegliwości ciała, dla zmiany negatywnych wzorców i przekonań. Dla odstresowania i przywrócenia harmonii oraz równowagi emocjonalnej. Dla odzyskania radości życia.

 

 

Hawaje – niezwykła obfitość świata roślin, intensywność kolorów i zapachów. Odwieczny rytm zmieniającego się wciąż lądu i niewygasłe wulkany. Możesz zejść do wnętrza nieczynnego już krateru i poczuć energię Ziemi, a za chwilę zanurzyć się w krystalicznie czystym Oceanie pełnym kolorowych ryb. Deszcz niczym delikatny prysznic pada przez kilka minut ożywiając kwiaty i kreśląc kolejne tęcze na niebie. Tak jak natura poszukuje stanu równowagi i harmonii, tak człowiek poszukuje miłości, akceptacji, szacunku, bezpieczeństwa i wsparcia. I w tym może mu pomóc Lomi-lomi Nui, hawajski bodywork czyli „praca z ciałem”. Może „wyłączyć” na czas masażu myślenie i kontrolę, rozluźnić barki, biodra i ramiona, przypomnieć sobie jak przyjemnie jest po prostu oddychać. Poczuć przepływ fal energii przez ciało i przywrócić mu naturalny, zapomniany już rytm i wdzięk, odzyskując radość z dobrego samopoczucia. Można w ten sposób zapoczątkować procesy uzdrawiania w ciele. Hawajczycy uważają, że cokolwiek stworzysz w swoim życiu czy w ciele, zawsze możesz to zmienić, jeśli zechcesz. I do tego używają Lomi-lomi Nui

Na potrzeby cywilizacji zachodniej terapię tę określono jako – „masaż hawajski” – i w uproszczonych wersjach od paru lat oferuje się w SPA, Wellness i innych miejscach odnowy biologicznej na całym świecie. Ale tak naprawdę, masaż ten może być prawdziwą sztuką – sztuką uzdrawiającego dotyku. Można ją opanować tylko przez trening swojego własnego ciała, pracę nad sobą i poprzez poznanie zjawiska „energii ciała” – po hawajsku „kino mana”. Jak tę energię budować, jak z niej korzystać dla siebie, jak poprzez taniec (Hula), masaż (Lomi-lomi), ruch, świadomość, doświadczyć cennych zmian w sobie tak, aby móc pomagać innym? Polinezyjski masaż Ma-uri, terapie ciała i praca z umysłem, nauka różnorodnych systemów uzdrawiania, masażu, praca z emocjami, terapia czaszkowo-krzyżowa, Qigong i ponad 20-letnie już doświadczenie w pracy z klientami, doprowadziły mnie do poznania takich terapii, które są najbardziej skuteczne i potrzebne. I tę właśnie wiedzę staram się przekazywać prowadząc kursy masażu i treningi „pracy z ciałem”. Trening Kino Mana obejmuje naukę Lomi-Lomi Nui, Kahi Loa (innego rodzaju masaż hawajski), Kalana Hula, ćwiczenia, relaksacja, medytacje i nie wymaga od uczestników żadnego wcześniejszego przygotowania. Jest dostępny nie tylko dla tych, którzy zajmują się profesjonalnie masażem, ale dla każdego, kto czuje potrzebę, żeby opanować takie umiejętności. Można w ten sposób pomagać rodzinie, przyjaciołom, znajomym i znaleźć potrzebne i pasjonujące zajęcie. Aloha to po hawajsku „bądź szczęśliwy i dziel się radością życia z innymi” !

 

„Czułam się jak na tropikalnej wyspie podczas szamańskiego obrzędu, dość osobliwie, ale bezpiecznie i komfortowo. Leżałam na stole do masażu przykryta delikatną tkaniną. Oddychałam głęboko i powoli zanurzałam się w rytmie swoich wdechów i wydechów. Masażysta rozprowadził na moim ciele ciepły olejek. Zabieg ten, to jakby otulanie całego ciała ciepłym, płynnym dotykiem. W trakcie masażu czułam jak ręce terapeuty przywracają mojemu ciału harmonię i lekkość a fale energii uwalniają od napięcia i przetrzymywanego w ciele stresu. Na własnej skórze odczułam, z jakim szacunkiem i troską można traktować ciało.”

 

 

Dzienniki z moich podróży do Nowej Zelandii i na Hawaje! Niesamowite miejsca, niezwykli ludzie. Historia, natura. Relacje, refleksje, zdjęcia.

zajrzyj

 

 

Felieton aktualny:    „Uśmiech bez kota i inne dziwy”

 

Lomi-lomi to masaż, który mozemy spotkać  już często w Europie – i nie tylko. Nawet w SPA w Dubaju. Niestety, pomimo nazwy, moze to mieć niewiele wspólnego z  hawajskim pierwowzorem…

czytaj dalej

 

 

Linki do innych stron: