Wykrywanie wtyczki flash player

 
 

Wszystko jest energią

Tekst własny - Julian Rok

 

Lomi-Lomi zapewnia utrzymanie jej w ruchu Wszystko jest energią, więc nasze ciało również. Jest ono przejawem energii i rezultatem twórczej działalności naszego umysłu. A to oznacza, że mocą umysłu możemy je zmieniać i wpływać na zachodzące w nim procesy – również te niekorzystne dla naszego zdrowia. Huna – filozofia hawajska, mówi, że cała moc jest w nas, a energia podąża za myślą i uwagą. To, na czym się koncentrujemy – "wzrasta". Musimy więc uważać, bo jeśli będziemy się skupiać na niepowodzeniach i trudnościach, to one się powiększą. To oznacza, że zmieniając stare i nieefektywne przekonania, zwłaszcza te na poziomie podświadomości, używając energii umysłu oraz oczyszczając i wzmacniając ciało poprzez masaż, wpływamy również na takie obszary życia jak np. finanse, relacje z ludźmi, związki partnerskie, czy zdrowie. Wszędzie tam, gdzie jest ruch – jest i energia. Wiele życiowych okoliczności – stres, niepokój, niepewność, emocje, nadmierne obciążenia fizyczne i psychiczne - powodują, że ruch ustaje, zatrzymuje się swobodny przepływ energii przez ciało i zaczynają się problemy ze zdrowiem. Masaż Lomi-lomi ukierunkowany jest na "poruszenie" i przywrócenie tego przepływu. Pomaga uwolnić napięcie mięśniowe, jak również zablokowane w ciele emocje. Uwalnia od ciężaru przeszłości i otwiera człowieka na to, co nowe i lepsze.

HA-WAI-I

W słowie HAWAII – HA-oznacza oddech, WAI- wodę a I- ducha. Hawajczycy powiadają – "Życie jest w oddechu, życie jest w wodzie, życie jest w ruchu". Oddech otwiera przepływ energii przez ciało, woda je oczyszcza, a ruch pozwala krążyć energii, która jest naturalnym przejawem życia i niezbędnym elementem żywych struktur.

"Światu potrzebny jest masaż ponieważ zanika miłość" - te słowa wypowiedział Bhagwan Shree Rajneesh. Aloha, popularne hawajskie pozdrowienie, oznacza miłość. Hawajczycy rozumieją ją jako "bycie w radości z czymś lub kimś" lub "radosne dzielenie się energią życia." "O ke aloha ka mea i ho ola ai" - miłość przynosi szczęście i uzdrowienie. Kiedy odczuwamy miłość, ciało powraca do harmonii. Przychodzi rozluźnienie, wraca oddech, ruch energii – a więc również lepsze krążenie krwi i wszystkich płynów ustrojowych, usuwane zostają toksyny. Organizm wie, jak się uzdrowić – ważne, żebyśmy mu ten proces umożliwili. Nawiązali kontakt z "mądrością ciała". Choroba według hawajskiej filozofii, jest wołaniem ciała o pomoc, próbą pozyskania naszej uwagi, informacją, że coś w naszym życiu należy zmienić. Zażycie środków przeciwbólowych jest jak wykręcenie w samochodzie czerwonej żaróweczki informującej o awarii. Na Polinezji, kiedy chory trafia do szpitala, zbierają się najbliżsi, żeby się zastanowić, co złego dzieje się w rodzinie, co należy zmienić, aby pomóc choremu dojść do równowagi . Bo jego choroba wskazuje na coś, co jest problemem wszystkich.

 
 
 
 
 
Agencja Reklamowa Apogelion Reklama Białystok Warszawa