Wykrywanie wtyczki flash player

 
 

MASAŻE

SPECYFIKACJA MASAŻY POLINEZYJSKICH

Łatwiej poczuć na sobie poddając się takim masażom niż opisać. Inna jest filozofia tych masaży i inny trochę cel niż masaży znanych dotąd powszechnie. Dlatego rozumienie tzw "techniki" jest inne, bo nie ona ma tutaj zasadnicze znaczenie. Generalnie - masaże dotyczą całego ciała, które kolejno partiami zostaje odkrywane i przykrywane, tak żeby zapewnić intymność. Plecy, nogi, front ciała, twarz. Wykonuje się je używając ciepłego oleju, odpowiedniej muzyki która jest bardzo ważna dla "klimatu" pacjenta i rytmu masażysty. Masuje się przedramionami i dłońmi, używając ciężaru ciała, dynamiki ruchu. Dotyk może być bardzo delikatny jak i zdecydowanie mocny, ale podstawową zasadą jest- ma nie boleć. Masaż nie może mieć żadnych przerw, nie rozmawia się z klientem, zostawia się ten czas dla niego, tak aby mógł miec prawdziwie bliski kontakt z własnym ciałem i z własnymi myślami. Trwa od 1 godziny do kilku nawet godzin, jeśli taka jest wola i potrzeba klienta. Ale najlepiej spróbować na sobie.

JAKI JEST PRZEBIEG MASAŻU?

Masaż daje odczucie głębokiej relaksacji, pozbycia się uciążliwych napięć, powrotu do harmonii w ciele i spokoju w umyśle. Osoba masowana leży na stole do masażu ze specjalnym podgłówkiem, przykryta dużym ręcznikiem. Jest to masaż całościowy, a więc masuje się wszystko za wyjątkiem partii intymnych, które są przykryte ręcznikiem przez cały czas masażu. Ważne jest utrzymanie rytmu, tak aby długie, płynne i miękkie ruchy przedramion na ciele klienta pozwalały na maksymalne rozluźnienie jego mięsni, relaksację ciała i co najważniejsze- umysłu. Do masażu dobiera się specjalną muzykę, głównie polinezyjską, tak aby móc wykorzystać ją do dynamicznej, aktywnej pracy na plecach, jak również, w późniejszej fazie – już inną, do masażu frontu ciała. Generalnie – masaż wykonuje się partiami. Masażysta posługuje się ręcznikiem, odkrywając i przykrywając kolejno poszczególne partie ciała tak, żeby zapewnić klientowi intymność. Masuje kolejno plecy, nogi, stopy, potem klatkę piersiową i nogi z przodu.

Masaż obejmuje również twarz i głowę. Kończy się zabieg równoważeniem energetycznym ciała, po czym daje się osobie masowanej czas na spokojny powrót z tej "podróży". Cały czas masażowi towarzyszy muzyka, dobrana do poszczególnych faz masażu tak, aby pozwolić klientowi na pozostawienie jego aktualnych problemów, gonitwy myśli i umożliwić komfort zupełnie innego niż dotąd "bycia w swoim ciele". Masuje się przedramionami i dłońmi, używając ciężaru ciała, dynamiki ruchu. Dotyk może być bardzo delikatny jak i zdecydowanie mocny, ale podstawową zasadą jest- nie może sprawiać bólu. Nie rozmawia się w trakcie masażu z klientem, zostawia się ten czas dla niego, tak aby mógł mieć prawdziwie bliski kontakt z własnym ciałem i z własnymi myślami. Zabieg trwa od 1 do 2 godzin lub nawet więcej, jeśli taka jest wola i potrzeba klienta. Opisać ten masaż w kategoriach "technicznych" to zadanie właściwie niewykonalne i przykre, bo to tak, jak opisać poezję prozą. Można, ale szkoda, bo taki opis nie oddaje pełnego wymiaru takiego masażu. Zacytuję opis pochodzący od osoby masowanej (Uroda, nr.8/2004) "Czułam się jak na tropikalnej wyspie podczas szamańskiego obrzędu, dość osobliwie, ale bezpiecznie i komfortowo. Leżałam na stole do masażu przykryta delikatną tkaniną. Oddychałam głęboko i powoli zanurzałam się w rytmie swoich wdechów i wydechów. Masażysta rozprowadził na moim ciele ciepły olejek. Zabieg ten, to jakby otulanie całego ciała ciepłym, płynnym dotykiem."" A po ponad godzinnej pracy - "..Na koniec masażysta zmył olej z mojego ciała parującym ręcznikiem. Na własnej skórze odczułam, z jakim szacunkiem i namaszczeniem można traktować ciało."" Cała reszta niech pozostanie na razie w pewnym niedopowiedzeniu dla tych, którzy nie spróbują masażu na sobie. To z szacunku dla mądrości hawajskich szamanów - uzdrowicieli, którzy podzielili się z nami swoja wiedzą i przekazują to w tradycyjny sposób – od nauczyciela do ucznia. I postarajmy się to zachować.

 

 
 
 
 
 
Agencja Reklamowa Apogelion Reklama Białystok Warszawa